Zile-SeverinNe pregatim pentru Zilele Severinului de anul acesta, desfasurate in perioada 19 – 23 aprilie 2013. Pe strada Crisan vom avea onoarea sa ne pregatim cu un targ adevarat de produse traditionale si vinuri alese, timp de 5 zile vom aduce adevarate bunatati traditionale si abiecte mestesugaresti lucrate de cei mai buni artisti romani.  Pentru detalii si rezervari va rugam sa contactati echipa Vision Improve:
* Marius Adam: 0747.869686
* Vladuta Bercea: 0724.196094
* Gabriela Bercea: 0747. 934148
* Alexandra Lupascu: 0743.074409
sau prin e-mail: contact@visionimprove.ro

Iata si lista celor mai importante evenimente oraganizate in cadrul Zilelor Severinului:

Joi 19 aprilie ora 9.00, Catedrală
Sfânta liturghie în faţa Catedralei Episcopale de un ales sobor de ierarhi, membrii ai Sf. Sinod al Bisericii Ortodoxe Române, în frunte cu I.P.S Academician Doctor Irineu, Mitropolitul Olteniei.

Vineri 20 aprilie, Scena Pădurea Crihala
Ora 18.30, Program Folcloric Ansamblul DANUBIUS
Sâmbătă 21 aprilie, Holul Hotel Continental
Ora 12.00, Expoziţie de caricaturi Ștefan Popa Popas, Concurs internaţional de caricatură pentru copii „ Popas
într-un zâmbet de copil”- Ed. a IV a Casa Tineretului
Ora 11.00, Concurs naţional de dans modern „ Trofeul Drobeta”
Ora 09.00, Fotbal – Baza sportivă IJPF Mehedinţi
Ora 10.00, Concurs naţional de tenis de masă „ Trofeul Drobeta” ed.a II a, sala de sport Col. Naţional Theodor Costescu
Scenă aer liber Crişan
Ora 12.00, Muzică populară,Cercul de muzică
populară de la Palatul Copiilor
Ora 13.00, Program Școala cu clasele I-VIII Cerneţi
Scena Pădurea Crihala
Ora 17.00, Program folcloric ANSAMBLUL BANATUL
Ora 20.30 Program folcloric CIPRIAN PORUMBESCU
Ora 20.30, Concert DAN ZORILĂ
Ora 21.00, Concert IRIS

Duminică 22 aprilie Casa Tineretului
Ora 11.00, Expoziţie- Arhivele Naţionale
Ora 10.00, Demonstraţie de Karting- Parcare Careffour
Ora 18.00, Volei- Sala Col. Naţional Gh. Ţiţeica
Scena aer liber Crișan
Ora 12.00,Muzică populară, Cercul de muzică
populară de la Palatul Copiilor
Ora 13.00, Program artistic Școala Petre Sergescu
Scena Pădurea Crihala
Ora 19.30, Program folcloric Ansamblul TRANSILVANIA
Ora 21.00, Program folcloric Ansamblul TIMIȘUL
Ora 19.00, Concert Jazz- Oltenia Big Band& Aurelian Temișan
Ora 21.00, Concert Horia Brenciu & HB Orchestra

Luni 23 aprilie, Casa Tineretului
Ora 11.00, Expoziţie de pictură- Palatul Copiilor
Ora 12.00, Lansare de carte- Arhivele Naţionale
Ora 15.30, Handbal- Sala de sport a Școlii Generale nr. 15
Scena aer liber Crișan
Ora 13.00,Program artistic Liceul de Artă I. St. Paulian
Ora 14.30, Program artistic Col.Naţional Ștefan Odobleja
Ora 16.00, Muzică ușoară și dans modern Palatul Copiilor Muzeul de Artă
Ora 13.00, Expoziţie de artă plastică „ Severinul-locuri și chipuri”
Ora 13.30, Concert muzică clasică vioară-chitară
Scena PădureaCrihala
Ora 17.00, Program folcloric JUNII SIBIULUI
Ora 19.00, Program cu Aurel Tamaș și orchestra
Ora 20.30, Program folcloric Ansamblul Profesionist MARIA TĂNASE
Ora 20.30, Concert DORA
Ora 21.00, Concert HOLOGRAF
Ora 23.00, FOCURI DE ARTIFICII